Ürünler > Güvenlik Ürünleri > Agnitum Güvenlik Ürünleri > Agnitum Outpost Ofis Firewall
Agnitum ürünleri Türkiye WEB sitesi : http://www.agnitum.gen.tr

Agnitum Outpost Ofis Firewall

Outpost Ofis Firewall yazılımı tüm ağ ortamınız boyunca istemci firewall'u otomatik olarak kurup yapılandırarak, iş yerinizin bilinen her Internet tehlikesine karşı korunmasını sağlar. İstemci yazılım, şirketiniz bilgisayarlarınıza gelen ve onlardan giden tüm trafiği izleyip kontrol ederek güvenilir ve sağlam bir son nokta koruması temin eder.

Aşağıdaki Outpost Ofis Firewall özellikleri size ve şirketinize güvenilir ve sağlam bir son nokta koruması sağlar:

Güvenlik:

 Ağ ortamınızda bulunan tüm bilgisayarlara veya seçmiş olduğunuz belirli bir gruba koruma sağlar.

 Her türlü iç ve dış tehditlere karşı koruma sağlar.

 Kullanıcı iş istasyonlarının tüm aktivitelerini izler.

 Ağ ortamında kullanıcıların kişisel gizliliğini korur ve onları zararlı içeriğe sahip web sitelerden uzak tutar.

Kontrol:

 Merkezi bir noktadan tüm kullanıcı iş istasyonlarının korunmasına imkan tanır.

 Daha önceden oluşturulmuş firewall yapılandırma ayarlarının kullanıcı iş istasyonlarına kurulmasına imkan tanır.

 Güncellemelerin merkezi olarak yapılmasına imkan tanır.

 Şirket güvenlik politikalarınızın gerektirdiği şekilde kullanıcı firewall yapılandırmalarını yeniden ayarlayabilme imkanı sunar.

Kullanım Kolaylığı:

 Ağ ortamınızdaki iş istasyonlarına kolayca toplu olarak kurulum ve yapılandırma yapabilme imkanı sunar.

 Kullanıcı iş istasyonlarını yeniden başlatmak zorunda olmadan, yapılandırma ayarlarını yenileme veya değiştirme imkanı sunar.

 Konsol yazılımı herhangi bir sunucu veya etki alanı denetleyicisi (domain controller) üzerine kurulu olmak zorunda değildir.

 Tanıdık bir kullanıcı arayüzü sunar.

 

Outpost Ofis Firewall Özellikleri

Outpost Ofis Firewall özellikleri, size ve şirketinize güvenilir ve sağlam bir son nokta koruması sağlar:

Güvenlik Özellikleri

 Ağ ortamınızda bulunan tüm bilgisayarlara veya seçmiş olduğunuz belirli bir gruba koruma sağlar; Outpost Ofis Firewall yazılımı tüm ağ ortamınız boyunca istemci firewall'u otomatik olarak kurup yapılandırarak, iş yerinizin bilinen her Internet tehlikesine karşı korunmasını sağlar.

 İstemci firewall, ödüllü Outpost Firewall teknolojisi üzerine kurulmuştur; Ağ ortamınızda bulunan her bir iş istasyonu, dünyanın lider firewall yazılımı olan Outpost Firewall tarafından sağlam bir şekilde korunur.

 Görünmez mod ile bir ağ ortamında bulunan iş istasyonlarının gizliliği sağlanır; Görünmez mod etkin durumdayken kullanıcı iş istasyonları her türlü saldırgana karşı görünmezdir.

 Kullanıcı bilgisayarlarına karşı yapılan her türlü farklı Internet saldırısını engeller ve raporlar; Saldırı Tespit (Attack Detection) eklentisi, bilinen tüm Internet saldırılarını tespit ve bloke ederek, korsanların bilgisyarlarınıza sızma girişimlerine karşı sağlam bir güvenlik sağlar.

 Tehlikeli eklentilere karşı, gelen e-postalarınızı analiz eder; Eklenti Karantina (Attachment Quarantine) eklentisi, şüpheli e-posta eklentilerini yeniden adlandırarak kullanıcıların zararlı dosyaları yanlışlıkla açmasına engel olur, böylece kullanıcı bilgisayarlarını virüslerden ve solucanlardan korur.

 En son tespit edilen güvenlik açıklarına karşı koruma sağlar; En güncel sızma testlerini geçerek, kullanıcı korumasının tam ve sağlam olduğundan emin olunmasını sağlar. Güvenlik açıklarını kapatarak, kişisel ve gizli verilerin sızdırılmasına engel olur.

 Bir virüsün veya Truva Atı'nın güvenilir bir program adına hareket etmesine engel olur; Bileşen Kontrolü (Components Control) özelliği, çalıştırdığınız her uygulamanın tüm bileşenlerini izler. Saklı İşlem Kontrolü (Hidden Process Control), güvenilir uygulamaları üzerlerinden çalışabilecek zararlı programlardan korur. Açık İşlem Kontrolü (Open Process Control) ise, çalışan işlemlerin kullandığı belleğin zararlı kodlar tarafından değiştirlmesine engel olur.

 Kullanıcı iş istasyonlarının tüm ağ trafiğini izler; Ağ Monitörü (Network Monitor) Ağ hareketliğini tespit eder ve birkaç tıklamayla kullanıcının hızlı, yeterli bir karşılk vermesini sağlar.

 Ağ ortamında kullanıcıların kişisel gizliliğini korur ve onları zararlı içeriğe sahip web sitelerden uzak tutar; Aktif İçerik (Active Content) eklentisi, web sitelerinin aktif içeriklerini kontrol altında tutarak, kullanıcının sistemine zarar verebilecek olanları engeller. Aynı zamanda kullanıcının web gezme alışkanlıklarını gizli tutar. Reklam (Ads) eklentisi, kullanıcıların gezdiği siteler üzerinde bulunan reklam afişlerini kaldırarak hem kullanıcıya zaman kazandırır hem de bu afişlerin Internet bant genişliğini kullanmalarına engel olur. İçerik (Content) eklentisi ise, kullanıcılar tarafından ziyaret edilen ve uygunsuz içeriğe sahip olan web sitelerini bloke etmenize imkan verir.

Kontrol ve Yönetilebilirlik

 Merkezi bir noktadan tüm kullanıcı iş istasyonlarının korunmasına imkan tanır; Outpost Komuta Merkezi (Outpost Command Center) merkezi bir noktadan her bir firewall kurulumunu izleme, sorun giderme ve yönetme imkanı sağlayarak, harcanması gereken yönetimsel zaman ve emeği azaltır.

 Merkezi güncellemeler ile ağ bant genişliğini, bu Internet trafiğinin getireceği yoğunluktan korur; Agnitum Güncelleme Servisi (Agnitum Update Service) gerekli güncelleme dosyasını Internet üzerinden sadece bir kez indirerek tüm ağ ortamındaki kullanıcılara kurabilir böylece ağ trafiği gözle görülür bir şekilde azalır.

 İstemci firewall yapılandırmasını, şirket güvenlik politikanız ile belirlediğiniz standardlara göre oluşturur; İstemci Yapılandırma Editörü (Client Configuration Editor) tanıdık Outpost Firewall arayüzünü kullanarak, kolay bir kullanıcı yapılandırma süreci yaratır.

 Kullanıcıların değiştirdiği istemci firewall ayarlarını geçersiz kılma imkanı sunar; Yapılandırma üzerinde kullanıcıların yaptığı değişiklikleri geçersiz kılma ve yapılandırma ayarlarını eskiye döndürme imkanını sunar.

 Daha önceden oluşturulmuş firewall yapılandırma ayarlarının kullanıcı iş istasyonlarına kurulmasına imkan tanır; İstemci Yapılandırma Editörü (Client Configuration Editor) yapılandırma dosyalarının merkezi bir noktadan tüm kullanıcılara kurulmasını sağlar. İstenirse farklı yapılandırma ayarları arasında aktarım yapmak mümkündür.

Kurulum ve Kullanım Kolaylığı

 Ağ ortamınızdaki iş istasyonlarına kolayca toplu olarak kurulum ve yapılandırma yapabilme imkanı sunar; Windows Group Policy kullanarak, ağ ortamınızda bulunan iş istasyonlarına otomatik olarak istemci firewall kurulumunu gerçekleştirir.

 Konsol yazılımı herhangi bir sunucu veya etki alanı denetleyicisi (domain controller) üzerine kurulu olmak zorunda değildir; Outpost Ofis Firewall yönetim araçları, bu işe adanmış herhangi bir iş istasyonu üzerine kurulabilir.

 Tanıdık bir kullanıcı arayüzü sunar; Ana yönetim uygulaması bir MMC modülü olarak kurulur. İstemci firewall ayarları, ana Outpost Firewall ayarlarını kalıtsal olarak alır bu sayede firewall yapılandırma süreci kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 Kullanıcı iş istasyonlarını yeniden başlatmak zorunda olmadan, yapılandırma ayarlarını yenileme veya değiştirme imkanı sunar; Kullanıcı talep eder etmez, istemci yapılandırması anında gerçekleşir.

 Yerel Windows teknolojilerini kullanır; Outpost Ofis Firewall, IT yöneticileri tarafından sıklıkla kullanılan MMC, Group Policy v.b. diğer teknolojileri kullanarak, yöneticilerin konu hakkında kendilerini eğitme sürelerini azaltır.

Ürünler