Ürünler > Diğer Ürünler > activePDF > activePDF browseAloud™

activePDF browseAloud™

browsealoud okuma engelleri veya görme noksanlıkları bulunan kullanıcılar için web sitenizi erişilebilir kılmaya yarayan bir servistir. Bu ücretsiz browsealoud okuyucusunu indirerek, kullanıcılar sayfa üzerinde farelerinin imlecini hareket ettirmek suretiyle üzerine geldikleri içeriğin sesli okunmasını sağlar. Web sitenize browsealoud eklemek size şu imkanları beraberinde getirir:

 Genel erişebilirlik kuralları ile tam uyumlu olarak, kullanıcıların ihtiyacı olan bilgiye ulaşmalarına imkan tanır.

 Öğrenme güçlüğü çeken kullanıcıların okuma ve anlama yeteneklerini arttırır.

 Görme veya okuma noksanlıklarına sahip müşterilerin, öğrencilerin ve çalışanların web içeriğine erişimini garanti altına alır.

browsealoud okuma zorluğu çeken, bu konuda kısıtlamaları olan kişilere, web içeriğini erişilebilir kılan, web sitesi konuşturma servisidir. Kolaylıkla kullanılabir olması için tasarlanmıştır, sadece ücretsiz ufak bir programın kurulumunu gerektirir. browsealoud, kullanımını kolaylaştırmak amacıyla, konuşma yeteneğini bir web sitesinin sadece içeriğine değil menülere ve web sitesinde bulunan link 'lere de kazandırır. Sadece okunmasını istediğiniz metin üzerinde farenizin imlecini gezdirin, browsealoud isteğinizi yerine getirecektir. Web siteleri daha kolay gezmenize yardımcı olacaktır. Okuma ve görme engelleri bulunan kullanıcılar için web gezintisi daha önce hiçbir zaman bu kadar kolay ve anlamlı olmamıştı.

browsealoud Özellikleri

Ücretsiz indirilebilir, ses, perde ve hız üzerindeki kontrolü ile kolay kullanım olanakları, web üzerinde gezerken yardım gerektiğinde browsealoud sizin için oradadır.

Sadece okunmasını istediğiniz metin üzerinde farenizin imlecini gezdirin, browsealoud isteğinizi yerine getirecektir. Web siteleri daha kolay gezmenize yardımcı olacaktır. Program sistem tepsisi (system tray) üzerindeki yuvarlak simgeden, aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi etkinleştirilebilir:

Eğer bir web sitesinde browsealoud etkin hale getirilmiş ise ikonun üzerinde sarı bir ok şeklinde bir imleç bulunur.

Seçmiş olduğunuz ses üzerinde her türlü hız ve perde ayarını yapabilir, kullanıcı tanımlı tuş kombinasyonları ile sesli konuşma yeteneğini etkinleştirebilir veya kapatabilirsiniz aynı zamanda programın kullanıcı tanımlı telaffuz motoru sayesinde yeni kelimeler ekleyebilir ve bu kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini tanımlayabilirsiniz. browsealoud içerisinde var olan seslere yenilerini ekleme şansınız da vardır.

Seçenek sekmeleri aşağıda gösterilmiştir:

Webmaster 'lar

browsealoud servisi web sitenizi daha fazla erişilebilir kımak için en kolay yöntemlerden biridir. Servisin düşük başlangıç maliyeti, idari ek yükler getirmemesi ve sadece browsealoud programının indirme sayfasına link eklenmesini gereketiren kolay kullanımı ile, web siteniz birkaç dakika içerisinde sesli konuşma yeteneğine sahip olur.


activePDF BrowseAloud Özellikleri
Özellik
Var mı ?
Web sayfası içeriğini sesli konuşma yeteneğine uygun hale getirme
Kullanıcının ürünü indirme prosedürünü kolaylaştırmak için ücretsiz ekran okuyucusu
Ses, perde ve hız üzerinde kullanıcı kontrolü
Sözcüklerin telaffuz biçimini isteğe göre uyarlayabilmek için telaffuz aracı
"Tıkla ve Konuş" aracı ile anında metin okuması
Ürünler