Ürünler > Güvenlik Ürünleri > AVG Anti-Virüs Ürünleri > AVG E-Posta Sunucusu Sürümü

AVG ürünleri bayilik koşulları için buraya tıklayınız.

                     

AVG E-Posta Sunucusu Sürümü

AVG for MS Exchange 5.5, AVG for MS Exchange 2000/2003
AVG Exchange Sunucusu Sürümü, Microsoft Exchange sunucularında e-posta koruması sağlayan bir çözümdür. AVG 'yi doğrudan bir e-posta sunucusu üzerinden kullanmak vasıtasıyla, antivirüs koruması hem daha kolay sağlanıp, kontrol edilir hem de daha hızlı bir şekilde hareket imkanı sağlanır. AVG Exchange Sunucusu Sürümü, AVG Antivirüs özünü kullanır. Kullanıcı e-posta kutularını, genel kullanıma açık grupları ve depolanan veritabanlarını (sadece MS Exchange server 2000/2003 için) izleyen bir servis şeklinde çalışır. Herhangi bir posta kutusuna gelen bir e-postanın zaralı içerik taşıyan bir eklentisi var ise, eklenti doğrudan Virüs Kasasına taşınır. Daha sonra bir yönetici söz konusu eklentiyi temizleyebilir veya Virüs Kasasında bulunan dosyaları silebilir. Eğer bir e-posta içerisinde hiçbir virüs veya zararlı içerik bulunmuyorsa, o e-posta “virus-free” olarak onaylanır, aksi takdirde tespit edilen virüsün ismi e-posta içeriğinde belirtilir.

Öne çıkan özellikler:
  Sunucu üzerindeki e-postaları kontrol eder
  E-postaları “virus-free” olarak onaylar ( AVG for MS Exchange Server 2000/2003 hariç)
  Virüslü dosyaları Virüs Kasasına taşır
  Gelen ve giden e-postalar için ayrı ayarlar yapmaya olanak verir
  Kolay konfigürasyon yapılır (özel uygulaması sayesinde)
  Veritabanı kontrolü (sadece MS Exchange Server 2000/2003 için)


AVG for Lotus Notes/Domino
AVG Lotus Notes/Domino sunucu üzerinden e-postaları kontrol etme yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda depolanmış veritabanları içerisinde zamanlı programlanmış kontroller yapabilir. Bir e-postanın zararlı içerik taşıyan bir eklentisi var ise, eklenti doğrudan Virüs Kasasına taşınır. AVG Lotus Notes/Domino ‘nun konfigürasyonu Lotus Notes Client yazılımı ile yapılır.
AVG for Lotus Notes/Domino gelen ve giden e-postaların kontrolü için ayrı ayar parametreleri kullanımını destekler. Lotus Notes/Domino R5 ve R6 sunucu versiyonları üzerinde AVG for Lotus Notes/Domino çoklu MAIL.BOX dosyalarını destekler. Virüslü veya zararlı içerik ile gelen e-posta, alıcısına virüslü dosya hakkında bir ek mesaj içererek gönderilir. Gönderilen e-postalarda ise eğer virüslü bir eklenti mevcutsa, hangi dosyaların hangi virüsü içerdiği bilgisi göndericiye iletilir. Bu şekilde virüslü veya zararlı içerik taşıyan e-postalar alıcısına gönderilmez. Eğer, gelen veya giden e-postalarda herhangi bir virüse rastlanmazsa ilgili e-posta iletisi “virus-free” olarak onaylanır ve bu onay e-posta içeriğinde belirtilir. AVG for Lotus Notes/Domino e-posta eklentilerinde bulunan dosyaların uzantılarını kontrol edebilir ve tespit ettiği uzantı hakkında daha önceden bir filtreleme uygulanmışsa bunu algılayarak, söz konusu e-posta eklentisini silebilir ya da ilgili yöneticiye eklentinin şüpheli bir uzantıya sahip olduğunu belirten bir uyarı mesajı göderebilir.

Öne çıkan özellikler:
  Windows ve Linux üzerinde kullanılabilir
  Sunucu üzerindeki e-postaları kontrol eder
  Veritabanı kontrolü programlaması (takvimleme) yapabilir
  Virüslü dosyaları Virüs Kasasına taşır (tek başına Lotus Notes Database)
  Kolay konfigürasyon yapılır (Lotus Notes client yazılımı ile)
  Gelen ve giden e-postalar için ayrı ayarlar yapmaya olanak verir
  R5 ve R6 sunucuları üzerinde çoklu MAIL.BOX dosyalarını destekler
  E-posta eklenti uzantıları için filtreleme mekanizması vardır


Aşağıda AVG E-posta Sunucusu Sürümü tarafından güncel olarak desteklenen işletim sistemlerinin ve programların bir listesi verilmiştir. Diğer üreticiler ve ürünler desteklendikçe listeye eklenmektedir. Var olan sisteminizin uyumluluğu konusunda sorularınız için periyodik olarak güncellenen listemize başvurunuz.


AVG E-Posta Sunucusu Sürümü
Windows 95
hayır
Windows 98
hayır
Windows Me
hayır
Windows NT
hayır
Windows 2000
hayır
Windows XP
hayır
Windows NT Server 4.0
evet
Windows 2000 server
evet
Windows 2003 Server
evet
Linux i386
evet
Exchange Server 5.0
evet
Exchange Server 5.5
evet
Lotus 5x (or higher)
evet
Exchange Server 2000
evet
Exchange Server 2003
evet
Kerio MailServer 5
evet
LAN SUITE 2002
evet
LAN SUITE 2003
evet

AVG E-posta Sunucusu Sürümü lisans sözleşmesi özeti:
  E-posta sunucuları için AVG Antivirüs koruması. Güncel olarak MS Exchange 5.5 / 2000 / 2003 / Lotus Notes Domino (Windows/Linux) / KERIO / LanSuite. AVG for MS Windows NT4/2000/2003 dosya sunucuları sistemleri desteklenmektedir.
  Lisanslama : lisans sayısı, kurulumun yapılacağı posta kutusu veya e-posta hesabı sayısı üzerinden tespit edilir.
5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 75, 100 kullanıcı seçenekli lisanslama mümkündür. Verilmiş olan sayıların üstünde kullanıcı seçenekli lisanslama kullanıcı veya hesap başına lisans sistemi ile mevcuttur. Lütfen 100 lisans üzeri gereksinimleriniz için bizimle bağlantı kurunuz.
  Standart lisans süresi: 2 YIL
  Teknik destek: Grisoft firması tarafından e-posta desteği sağlanmaktadır : 7 gün / 24 saat
  Desteklenen diller : Desteklenen diller tablosu. Bütün güncellemeler desteklenen her lisan için geçerlidir.
  Mevcut AVG lisansı için Lisans Yükseltme


 
Ürünler